Jdi na obsah Jdi na menu
 


Malá kryska.

26. 4. 2009

Tak je to tady – Radek si v pátek odpoledne přivezl domů to vlkošedé zvíře.

ObrazekZatímco malý Rexík vypadal na první pohled jako medvídek, tohle zvířátko vypadá jako malá kryska. Nejnápadnější jsou na něm ty jeho velké uši. Radek říkal, že Garovi (tak si ho pojmenoval) určitě ještě k těm ouškám doroste do správné velikosti i hlavička. No, uvidíme. Panička říkala, že je musí mít velké proto, aby dobře slyšel povely a nemusel mu je Radek opakovat i několikrát, jako mě a Rexovi. A taky ještě říkala, že vůbec nemusí být tak krásný jako náš Rex, protože stačí, když bude „pracovitý“.

ObrazekA „pracovitý“, tak to Gar určitě je.

 

Mě se Garoušek zprvu líbil …. tedy alespoň do té doby, než si mě spletl s mámou a ve snaze najít u mě mléko, mě několikrát pořádně kousl do břicha.

 

Rexovi se nejdříve vůbec nelíbil. Začal na něj dokonce štěkat a cenit zuby. Když však zjistil, že tím naštval Radka i paničku, rozhodl se změnit svůj přístup ke Garovi. Začal ho, stejně jako já, ignorovat. A pro jistotu ještě ignoroval i Radka. Dlouho mu to ale nevydrželo, protože za chvilku už zase za Radkem „ocáskoval“. Je to prostě „pes domácí“ … to já bych vydržel být uražený alespoň dva dny.

 

ObrazekJenže Rex nejen že „ocáskoval“ za Radkem, ale každou chvilku vypadl z role nevšímavého psa a začal si s Garem hrát.

 

Při těchto hrách se ukázalo, jak skvělý jsem byl učitel a vychovatel. Rexík si s Garem hraje stejně opatrně jako jsem si hrával já s ním. Akorát je mnohem mrštnější než já, takže téměř vždy stihne uskočit před ostrými štěněcími zoubky.

 

ObrazekMalý Gar je mnohem hravější než byl Rexík. Moc ho baví hra na přetahovanou a hra s balonkem a taky rád loví … nejraději Rexův huňatý ocásek.

 

Zdá se, že bude i šikovný. Je u nás druhý den a už slyší na své jméno. Velmi rychle také pochopil, že loužičky a bobky se dělají na zahradě a ne v domě. Tady musím moc pochválit Radka, že s Garouškem poctivě chodil ven (i v noci) a když se Garovi podařila loužička nebo hromádka, tak ho moc chválil. Nyní, když Gar zakňourá u zábrany na schodišti, tak víme, že se půjde venčit. Když zakňourá ve své klícce, tak s Rexem oba rychle utíkáme probudit Radka nebo paničku.

 

Máme natočeno i pár krátkých videí. Až bude chvilka času, tak si je Radek sám zpracuje a nahraje na net.

TADY je zatím několik fotografií.