Jdi na obsah Jdi na menu
 


Voříškiáda Hranice 2007

5. 8. 2007

V. výstava psů bez PP a voříšků, která se konala v sobotu 4. srpna 2007 v areálu pohostinství na Střelnici v Hranicích, byla  Falkovou první výstavou. Proto se ve výstavním kruhu cítil nejdříve trochu  nejistý - zvláště, když v panu rozhodčím poznal veterináře, se kterým se občas potkáváme ve Veterinární ordinaci. Zřejmě si myslel, že se jedná o nějaké hromadné očkování psů a proto při předvádění v kruhu nejdříve sklápěl uši a snažil se být nenápadný. Ale i tak se předvedl dost pěkně a získal následující posudek: "6-ti letý pes, dobrá stavba těla, menší hlava, dobrá poslušnost" a krásné třetí místo ve skupině.

Obrazek

 

Na Voříškiádu bylo přihlášeno cca 75 pejsků, kteří byli rozděleni do 13-ti skupin. Dále zde byly doplňkové soutěže: Nejlepší veterán, Dítě a pes, Nejlepší klaun, Pes sympaťák a Nejlepší pár.

 

 

Já jsem byl s Falkem přihlášený do soutěže Dítě a pes. Tato soutěž byla rozdělena do dvou kategorií podle věku soutěžících. Byl jsem ve skupině starších dětí, společně s dvěmi dívkami (12 a 13 let).

I když jsem s Falkem vystavování trošku nacvičoval, musím konstatovat, že obě dívky a jejich pejskové, byli pro náš Euro Oil team dobrými soupeři. Faloušek se mnou celou dobu krásně spolupracoval, sledoval mě a moc pěkně se předvedl. Měl jsem velkou radost, když nás vyhlásili jako vítěze soutěže Dítě a pes.

Obrazek

zkouška výstavního postoje na chatě

Obrazek

ve výstavním kruhu

Obrazek

Vítězný EURO OIL TEAM s medailí a rozetou

Obrazek

Radek M.

PS: Zde jsou další související fotografie