Jdi na obsah Jdi na menu
 


Setkání chodských psů v Holešově

aneb kam to ten náš Gar vlez :-D

 

Poslední akcí KK Holešov před ukončením výcvikového roku 2011 bylo výcvikové setkání majitelů chodských psů, které se uskutečnilo v sobotu 26.11.2011.

Pro majitele „choďáčků“ připravili výcvikáři KK Holešov program složený z nácviku základních prvků poslušnosti (chůze na vodítku, přivolání, a pod.), základů stopování, obran a agility.

chp046.jpg

chp059.jpg

chp071.jpg

 

Radek s paničkou do Holešova vzali kromě Rexe i Gara; mě nechali doma, protože jsem již pán v letech a na nějaké dovádění s chodskými veverkami už nejsem zvědavý (bohatě mi doma stačí šílenosti našeho Rexe) a pokud jde o výcvik a poslušnost, tak k tomu mám již od mládí odpor. Ve společnosti páníčka jsem si tedy užíval klidný den v kuchyni a v obývacím pokoji.

 

Myslím, že se našemu ovčákovi Garovi zatmělo před očima, když uviděl tolik choďáků pohromadě.

Z původně přihlášených 20 účastníků (12 dospělých psů a 8 štěňátek) se akce zúčastnilo 7 štěňátek (Oready Krosandra, Clair Acacia Hill, Patron Krosandra  Andy z Dašického zátiší, Perfekt Krosandra, Nutazzy Krosandra, Nelis Krosandra) a 8 dospělých psů (Molly Krosandra, Arnika Mont de Soleil, Cathy Od Malého Kosíře, Marty Krosandra, Lear Krosandra, Caezare Chucky od Malého Kosíře,  Kerberos Rex z Gipova, Carra bez PP); ostatní se omluvili pro nemoc psa nebo psovoda.

 

Výcvik poslušnosti s dospělými psy vedly Eva Sucháčková a Hana Bránková, štěňátkům se věnovala Eva Sloupská. Se základy stopování se choďáčci seznámili pod vedením Heleny Čuřillové, agilitění si vyzkoušeli pod vedením Zuzky Chrenščové. Při obranách se chodským psům a jejich psovodům věnovali figuranti Radek Mráček a Dominik Bránka.

U všech psovodů se výcvikáři setkávali se zájmem a se snahou naučit se něco nového. Nejmladším a současně nejšikovnějším psovodem na této akci byla Terezka Koutná s fenkou Cathy Od Malého Kosíře :-) .

Garda s Radkem se už asi nebudou při výcviku flákat, když viděli, že jim dorůstá taková konkurence z řad choďáků ;-) .

 

Již z prvních ohlasů účastníků před odjezdem domů bylo zřejmé, že se jim akce líbila a odnesli si z ní spoustu nových poznatků a do domácího prostředí KK Holešov se rádi zase někdy vrátí.

  

Falko Euro Oil

 

 Fotografie z akce:

 

Fotografie Koutní

 

Fotografie KK Holešov