Jdi na obsah Jdi na menu
 


Děti v kuchyni

3. 7. 2006

ObrazekZačaly prázdniny. Já a Rexík jsme to hned poznali, protože oba kluci (Tom a Ráďa) mají více času….nemusí se učit a dělat domácí úkoly, takže si s námi můžou více hrát….více hry ocenil především náš „hyperaktivní“ Rexík…a vlastně já také, protože „kdo si hraje nezlobí“ a když si hraje Rexík i Tom i Radek, tak Obrazektím pádem ani jeden z nich nezlobí mě.

Rexík velmi brzy zjistil, že v přízemí domu se za otevřeným oknem do zahrady skrývá Tomův pokoj…a tak každou chvilku stojí u otevřeného okna a volá na Toma, aby si s ním šel hrát…..a Tom nelení a jde za ním….a rovnou tím otevřeným oknem.

Obrazek

ObrazekV neděli dopoledne hoši něco kutili v kuchyni….a za chvíli se z kuchyňského okna linula na zahradu úžasná vůně …štěstí, že kuchyně je v patře domu, protože jinak bych to samou zvědavostí nevydržel a „skočil“ se oknem kouknout, co jim to tam tak krásně voní. Ale i tak jsem brzy zjistil, že kluci Obrazekpomáhají mamince vařit oběd.

Radek nakrájel kuřecí maso na malé kousky, posypal kořením a v oleji ho nechal odležet v ledničce. Podle návodu na krabičce uvařil rýži. Společně s Tomem pak udělali zeleninovou oblohu na talíře. Na maminku, která pobíhala mezi pračkou a čističem na koberce, zbylo jen Obrazekdochucení polévky a osmažení kuřecího masa.

Moc je za takovou pomoc chválila. Oběd všem chutnal a kluci si ještě před konzumací svůj výtvor vyfotili.