Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lovy beze zbraní

17. 2. 2006

 

Moje panička říká, že plemeno husky rozhodně nezapřu…a dalším důkazem toho, že jsem potomek huskyů, je můj silný lovecký pud. Miluji vycházky do okolních polí, při nichž mám možnost vyčenichat co nejvíce různých stop. Tohle stopování a „čtení stop“ je úžasná zábava. Jenže panička tuto moji zálibu však vůbec nepodporuje. Právě naopak: ona snad umí číst myšlenky….jen skloním hlavu k zemi, už na mě přísně vrčí: NEstopuj!, NEhrabej!, NEzastavuj!…..to podle toho, co se zrovna chystám udělat.

 

Obrazek

Ona si snad myslí, že budu běhat světem s hlavou pořád vzpřímenou.

No, ono na tom asi něco bude, neboť takové náhlé zastavení a čenichání, či dokonce hrabání v okamžiku, kdy za sebou táhnu na šňůře cyklistu, lyžaře, popř, jiný „náklad“, se jeví dost nepraktické a hlavně nebezpečné pro všechny zúčastněné. Proto asi panička na mě vždy pokřikuje, že se nehodlá přerazit o trdlo, které má pořád přilepený sosák na zemi! Obrazek

Že by tím trdlem myslela mě???

Ale zase nevím, proč si tolik stěžuje. Vždyť si díky těmto mým „čmuchacím zastávkám“ úžasně natrénovala postřeh. Nyní zbystří zajíce dříve než já a skoro přesně odhadne, kdy se chystám zastavit a kdy se chystám skočit po myši….a téměř vždy mi lov překazí. Někdy jsem ale rychlejší a myšku chytím. Jenže to pak skočí panička po mě, otevře mi tlamku a úlovek mi sebere…..třeba až z krku. Fůůůj, že se jí ty překousnuté a ožužlané myši neprotiví. A tak jsem si musel najít způsob, jak paničku přelstít: ideální situace pro lov nastává při fotografování, kdy mám většinou za úkol klidně stát nebo sedět. Po očku okukuji okolí, jestli se ke mně náhodou neblíží nějaká myška…..to po ní pak (bez ohledu, na to, že ze mě bude na fotografii jen čmouha) rychle skočím a ještě rychleji ji slupnu. Zatím se nestalo, že by panička upustila fotoaparát z rukou a běžela mi sebrat můj úlovek. Vždy mi ale pořádně vyhubuje a pak se mnou dlouho nemluví a nevšímá si mě.

Myslím, že to není spravedlivé: Tomáš, Radek i páníček nosí domů mnohem větší úlovky než já a nikdo jim nehubuje…právě naopak: každý je za úlovek pochválí a ještě je vyfotí.

 

Takto "loví" zbytek mé smečky:

 

Obrazek

Obrazek

 Toho kapra ulovil Tom. Tohoto kapra ulovil Radek.

 

 

 

Obrazek

A takto umí lovit můj páníček.

Obrazek